Ο Σύλλας πήρε τη νίκη πιο δύσκολα από ότι μαρτυράει το τελικό σκορ (65-87), κερδίζοντας τον Άρη στην Αμφίκλεια και παίρνοντας το εισιτήριο της πρόκρισης για τη φάση των ”8” του κυπέλλου ΕΣΚΑΣΕ.

Επεισοδιακός ο αγώνας, καθώς λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου διακόπηκε προσωρινά λόγω εξύβρισης φιλάθλου από την εξέδρα προς το β’ διαιτητή.

Ο Άρης ήταν πολύ καλός στο πρώτο ημίχρονο, όταν και προηγήθηκε με 41-37. Στη γ’ περίοδο ο Σύλλας βρήκε λύσεις στην επίθεση, προηγήθηκε με 54-64 για να ανοίξει η ”ψαλίδα” της διαφορά στο τέλος για να φτάσει η ομάδα της Αιδηψού στη νίκη-πρόκριση με τελικό σκορ 65-87.

Διαιτητές: Ζαφείρη-Κοτσιμπός.

Κριτές: Μπεϊνάς-Νταλιάνη-Ντουρντουρέκας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-16, 41-37, 54-64, 65-87.

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Βέλλιος): Χαρατσής Αντ. 11 (1), Μυλωνάκης 12 (1), Ζωγράφος, Καρκατσούλης 13 (1), Τραγογιάννης 4, Μπαρούτης Π., Κολιούκος, Κουρέπης 7, Κατσαγάνης 9, Κολοκυθάς 9 (1).

ΣΥΛΛΑΣ (Ζαρονικόλας): Κοχλιαρίδης 10 (2), Ρουζιός 12 (2), Δελεντζές 14 (2), Αγγελόπουλος 12 (1), Τσούμας 19, Δραβαλόπουλος 2, Μαρούλας 6, Ζαγκανάς 1, Αγκόλλι, Πελεκούδας 1, Κιαπέκος 5, Δεκαβάλλας 5.